Sborový koncert PFS v Hradci Králové

Ve středu 5. února 2020 se od 19.00 hodin v sále Filharmonie Hradec Králové rozezní a cappella koncert Pražského filharmonického sboru (PFS).


Po lednovém účinkování s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK se sbormistr Lukáš Vasilek vrací k repertoáru a cappella, ve kterém společně se sborem oživuje a dotváří celkovou architekturu jednotlivých sborových děl, jedinečných svou barvou, výrazem i charakterem. Skladby Petra Ebena, Carla Orffa a Antona Brucknera zazněly v loňském roce v prostorách kostela sv. Šimona a Judy, který podtrhl jejich charakter. V sále filharmonie půjde o nesnadný úkol především v polyfonii všech hlasů v Ebenově Řeckém slovníku či u skladeb Brucknera, vycházejících z gregoriánského chorálu. Nebude to však poprvé, kdy sbor zúročí svoji precizní přípravu
acappellového repertoáru a schopnost přizpůsobit jej pro jiný sál.

Sbor si stejně jako pro koncert v Praze vybral ke spolupráci varhanici Danielu Valtovou Kosinovou, harfistku Janu Bouškovou a trombonisty České filharmonie.

Program koncertu:
https://www.fhk.cz/calendar/792/Usty_spravedlivych_sborovy_koncert/

Lukáš Vasilek Foto © Daniel Havel

Pražský filharmonický sbor slaví v tomto roce 85 let od svého založení, vystupuje s prestižními tělesy a dirigenty mezinárodní hudební scény a patří mezi nejvyhledávanější evropské profesionální pěvecké sbory. Hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru je od roku 2007 Lukáš Vasilek, který letos v únoru oslaví své 40. narozeniny. Za dobu své práce v PFS dokázal sbor dovést k dokonalé interpretační úrovni nejen čistotou intonace, ale i nezaměnitelnou zvukovou plností.