PKF — Prague Philharmonia nabídne program inspirovaný Mozartem a Beriovo Rendering

I další koncert Orchestrálního cyklu PKF — Prague Philharmonia v neděli 9. února od 19.30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina se ponese v duchu přeměny, evoluce a rekonstrukce. Inspirací a východiskem se tentokráte stává tvorba W. A. Mozarta a Franze Schuberta. Pod taktovkou šéfdirigenta PKF — Prague Philharmonia Emmanuela Villauma zazní Čajkovského Suita č. 4 G dur op. 61 „Mozartiana“, Stesk po Mozartovi Jana Klusáka, Klavírní koncert d moll W. A. Mozarta se sólistou Marianem Lapšanským a Rendering Luciana Beria.

„Berio v Rendering cituje,rozvíjí či rekonstruuje fragmenty Schubertovy nedokončené Desáté symfonie, s velkým respektem je instrumentuje a prázdná místa zaplňuje soudobým, někdy dokonce velmi soudobým, hudebním materiálem,“ odkrývá podstatu této skladby Emmanuel Villaume. „Jelikož tato kompozice výborně zapadá do tématu letošní sezony PKF, stala se jakýmsi základním stavebním kamenem programu. Váže se k ní i výběr Mozarta jako dalšího inspirátora, protože vazba mezi Schubertem a Mozartem byla velmi silná. Schubert Mozartovo dílo naprosto zbožňoval, o čemž svědčí i jeho proklamace „Ó, jaký jsi nám dal obraz lepšího světa, Mozarte!“ Proto jsme se rozhodli tyto dva autory zkombinovat, byť Mozarta zde opět prezentujeme zejména v dílech jiných skladatelů. Myslím, že v celém programu cirkulují velmi krásné myšlenky a nápady a bude skvělé pozorovat, jak se skladby vzájemně obohacují, či dokonce hecují. Bude to výzva nejen pro nás pro umělce, ale také pro publikum,“ dodává. Vedle slovenského klavíristy Mariana Lapšanského bude dalším sólistou večera první hobojista PKF, Jan Souček. Patronem koncertu je perkusionista PKF Ivan Hoznedr.

Vstupenky jsou jako již tradičně k dispozici on-line na www.pkf.cz, v prodejní síti PerfectSystem či hodinu před začátkem koncertu (18.30-19.30) v pokladně Rudolfina. Držitelé karty ISIC a děti do 15 let mohou využít vstupenku za 100 Kč.

Detail koncertu: https://www.pkf.cz/339-mozart-schubert-berio/

Fotogalerie ke stažení: https://www.uschovna.cz/zasilka/UMH768H76EYXHT47-LYN/

Program

JAN KLUSÁK
Stesk po Mozartovi


WOLFGANG AMADEUS MOZART
Koncert pro klavír a orchestr č. 20 d moll, KV 466

LUCIANO BERIO • FRANZ SCHUBERT
Rendering

PETR  ILJIČ ČAJKOVSKIJ
Suita č. 4 G dur op. 61 „Mozartiana“
Marián Lapšanskýklavír
Jan Souček hoboj
Emmanuel Villaumedirigent
PKF — Prague Philharmonia