Festival ve Skutči zve i na výstavu obrazů

16. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč zahájil 17. 3. koncert s názvem Souboj klavírů, který na pódiu kulturního klubu svedlo za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína klavírní duo, Renata a Igor Ardaševovi. Společně s festivalem byla pro veřejnost otevřena i doprovodná výstava obrazů Milana Eberla.

 Hlavním dějištěm shora jmenovaného festivalu je Kulturní klub Skuteč. Návštěvníci koncertů, které se zde konají, mají každoročně příležitost vidět také doprovodnou výstavu umístěnou v hlavním vestibulu objektu. V posledních letech zde svá díla prezentoval např. Miloš Sláma – grafiky a linoryty či Vlastimil Raška – fotografie (akty) s hudebními motivy. Vloni byla vystavena sbírka předmětů známých osobností veřejného a kulturního života, zapůjčená z pražského Švandova divadla.

„V rámci letošního ročníku vystavujeme obrazy potomka slavného houslařského rodu Milana Eberla, v nichž se silně odráží autorův blízký vztah k hudbě. Mezi třemi desítkami obrazů figurují i portréty Václava Hudečka či Pavla Šporcla,“ popisuje výstavu Lenka Frídlová z pořadatelského týmu festivalu.

Milan Eberl se narodil v Praze a se svým bratrem Karlem, který je houslistou mnichovské filharmonie, byl svým dědečkem odmalička veden k hudbě a malování. Je absolventem SOŠV Hollarova v Praze, soukromě studoval malbu u ak. malíře Josefa Hluchého. Vedle portrétní tvorby se zaměřuje i na krajinomalbu a zátiší. Kromě malby se Milan Eberl věnuje také grafice, perokresbě, řezbářství a jiným výtvarným činnostem. Jeho práce můžeme nalézt v USA, Kanadě, Německu, Rusku, Švédsku a Austrálii.

 Výstava v Kulturním klubu Skuteč je přístupná v rámci zde probíhajících akcí po celou dobu festivalu, tedy od 17. 3. do 12. 5. 2019.