Velká soutěž Hudebních rozhledů

Vážení čtenáři,

první měsíc nového roku máme za sebou, a tak dnes vyhlásíme trojici vítězů na první letošní otázku, jež zněla, který vynikající český umělec se v listopadu loňského roku v zahraničí rozloučil se svou kariérou a při jaké příležitosti?

Byl jím tanečník a choreograf Jiří Bubeníček, jenž si pro tuto tak trochu smutnou příležitost vybral roli Rytíře Des Grieux v první repríze baletu Manon, uvedené 12. listopadu 2015 v drážďanské Semperově opeře. Choreografie tohoto melancholického příběhu, končícího smrtí hlavní hrdinky, se tu chopil Kenneth MacMillen, který ve spolupráci se skvělými sólisty v čele s Jiřím Bubeníčkem vytvořil úžasnou Massenetovu hudbu strhující představení. Správnou odpověď znala většina z vás, jimž blahopřejeme, i když pochopitelně nejvíce gratulací patří našim vítězům, kteří se opět mohou těšit na novinková CD firem Supraphon, ArcoDiva a Radioservis.

1. Petr Michal, Praha

2. Ladislav Spáčil, Jihlava

3. Marie Doležalová, Praha

Otázka na únor: V lednu uplynulo již plných sto dvacet let od prvního veřejného koncertu České filharmonie. Přesto není naším orchestrem nejstarším. Kterému z nich toto prvenství patří?

Své písemné odpovědi zasílejte do 16. února na adresu redakce Hudební rozhledy, Radlická 99, 150 00 Praha 5 nebo na e-mailovou adresu rozhledy@volny.cz