Společnost ArcoDiva management slaví dvacet let

V těchto dnech a po celý rok 2018 si společnost ArcoDiva management připomíná dvacet let svého působení.

Od druhé poloviny devadesátých let dvacátého století společnost ArcoDiva management působí jako komplexní producentské centrum zastupující umělce, organizující ve spolupráci se Společností Mahler 2000 festival klasické hudby v Jihlavě a na Vysočině, provozuje rodný dům Gustava Mahlera a doposud vyprodukovala pro svůj vlastní label více než 200 nahrávek klasické hudby. Mezi oceněné nahrávky patří například Dvořákovo Requiem, Dvořákova kantáta Svatá Ludmila, Smetanova Má vlast, světová premiéra nahrávky první opery Antonína Dvořáka Alfred, barokní koncerty se sólo trumpetistou Mnichovské filharmonie Guidem Segersem a mnoho dalších.

Producentský tým a zvukoví mistři ArcoDiva natáčí i pro další zahraniční společnosti – v poslední době nejvíce pro společnost Naxos (téměř 30 titulů, řada z nich získala i mezinárodní ocenění).

Společnost založili v roce 1997/8 tři přátelé a spolupracovníci – Jana Černá, Václav Roubal a Jiří Štilec pod patronátem a za pomoci Gabriely Beňačkové.  Název ArcoDiva naznačuje spojení odkazu kavárny ARCO, kde se před válkou scházeli představitelé pražské židovské, německé a české kultury a druhá část názvu „Diva“ je připomínkou světové sopranistky Gabriely Beňačkové. ArcoDiva stála na počátku kariéry takových umělců, jako je Pavel Šporcl, Martin Kasík, Jitka Hosprová, Lucie Silkenová, Irvin Venyš, Kristina Fialová a další. V současné době společnost zastupuje, pomáhá a vytváří PR kampaně několika desítkám sólistů a souborů. Společnost pracuje i na vytváření zajímavých komponovaných programů ve spolupráci s předními českými herci – Americký sen Antonína Dvořáka, Dvořák a Brahms, Ema Destinnová a další.                                                                                                                                                    ArcoDiva pořádá i mimořádné koncerty v Praze, Bruselu, Jihlavě a na dalších místech republiky i v zahraničí, jako jsou vystoupení Thomase Hampsona a dalších umělců, připravila a připravuje rozsáhlé mezinárodní projekty – například „Jan Václav Stamic 2017“, „Češi ve Vídni“, „Kompletní nahrávka orchestrálních děl Zdeňka Fibicha“, „Akademie Praha –Mannheim“, opera Josefa Bárty Das ist nicht gut zu raten, balet Leopolda Koželuha La ritrovata figlia di Ottone II, kompletní nahrávka všech symfonií a klavírních koncertů Leopolda Koželuha, slavnostní koncert v rodišti Leopolda Koželuha ve Velvarech a další.                                                                                                                             ArcoDiva management je dnes v Praze nejvyhledávanějším partnerem pro zahraniční agentury, pořadatele a umělce – symbol spolehlivosti, dynamičnosti, nejvyšší kvality a stálé invence. Zároveň úspěšně a intenzívně exportuje českou hudbu a umělce i jejich nahrávky prostřednictvím distribuční sítě NAXOS do zahraničí.

http://www.arcodistream.cz/?v=Y7tf-XIaDTI

http://www.arcodistream.cz/?v=QwGrYmPHkcM

http://www.arcodistream.cz/?v=5W8p5Lrk1b0

http://www.arcodistream.cz/?v=YVte72ugB44

https://www.youtube.com/watch?v=F0ei-VUkQKs

https://www.youtube.com/watch?v=c0_pcbDT6S0