Štefan Margita převzal Zlatou desku za vánoční album X mas!

POCTU MU CHYSTÁ FESTIVAL ZLATÁ PRAHA, VYSTOUPÍ V OPÉRA BASTILLE V PAŘÍŽI I V PRAZE PRO UNICEF

V září 2016 Supraphon vydal první vánoční album Štefana Margity X MAS, na které nahráli sólové písně a duety s hlavním protagonistou i sopranistka Kateřina Kněžíková a ve světě stále známější basbarytonista Adam Plachetka. Album X MAS se celý loňský podzim drželo na prvním místě v hitparádě klasické hudby Top 10 a úspěšně bodovalo i v hitparádě hudby populární TOP 100 národní federace hudebního průmyslu IFPI. A u posluchačů uspělo tak, že za jeho prodej obdržel Štefan Margita 19. 9. v Národním divadle v Praze Zlatou desku Supraphonu.

„Tímto albem jsem si splnil životní sen. Konečně jsem nazpíval nejkrásnější vánoční písně a koledy. Když se do nich zaposloucháte, zjistíte, že jsou spjaty s příběhy lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích,“ řekl Štefan Margita.

 

Album obsahuje do sváteční nálady naladěných dvanáct písní, mezi kterými jsou i pečlivě zvolené duety s ve světě stále žádanějším basbarytonistou Adamem Plachetkou a sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, kteří včera spolu s hlavním protagonistou a producenty Janem Adamem a Danielem Hádlem také převzali Zlaté desky. „Na příští rok plánujeme speciální X MAS TURNÉ. Pojedeme všichni tři zpěváci a bude to asi osm koncertů,“ prozradil Margita.

 

Štefan Margita se aktuálně chystá s Moravským klavírním triem na několik komorních koncertů po Čechách, ale také ho čeká speciální pocta v rámci Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha, kde bude v premiéře o něm uveden časosběrný dokument. Česká televize rovněž připravuje na programu ČT Art záznam loňského galakoncertu k jeho životnímu jubileu. Během konce října až do začátku prosince se Margita představí v Opéra Bastille na scéně Národní opery v Paříži, kde v nastudování Z mrtvého domu Leoše Janáčka ztvární roli Filky Morozova. Koncem roku čeká Štefana Margitu galakoncert věnovaný UNICEF, jenž se uskuteční 17. prosince v Obecním domě v Praze.

Úvodní foto:  Zprava Štefan Margita, Kateřina Kněžíková a Štefan Margita  Foto  © archiv Supraphon

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/album/273516-x-mas

 

 

Z aktuálního diáře Štefana Margity:

 1. 9. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Zábřeh
  27. 9. – zahajovací koncert 54. ročníku MTF Zlatá Praha – host koncertu Adama Plachetky – Nová scéna ND
  28. 9. – Pocta Štefanovi Margitovi – premiéra časosběrného dokumentu – Nová scéna ND
  05. 10. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Vyškov
  06. 10. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Olomouc
  14. 10. – ČT Art vysílá časosběrný dokument Štefan Margita a záznam loňského galakoncertu „Margita 60“

 

 1. 10. 2017 02. 12. 2017 Leoš Janáček Z mrtvého domu Opéra Bastille, scéna Národní opery Paříž (Štefan Margita v roli Filky Morozova) představení: 18. 11., 21. 11., 24. 11., 26. 11., 02. 12. 2017
  video upoutávka: https://www.operadeparis.fr/en/season-17-18/opera/de-la-maison-des-morts/gallery#head

 

03. 12. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Frenštát pod Radhoštěm
17. 12. – Štefan Margita pro UNICEF, Symfonický orchestr hl. m. Prahy, dirigent M. Štilec – Obecní dům, Praha