Nové obchodní a kulturní centrum v Hradci Králové

Ve čtvrtek 16. listopadu proběhlo slavnostní otevření kulturního a obchodního centra PETROF Gallery. Zahajovací koncert v nových prostorách odehráli pianisté z volného sdružení umělců PETROF Art Family  – Matyáš Novák a klavírní dvojice DUO PETROF. Hudební představení vyvrcholilo šestiruční hrou na jeden klavír, kdy zazněly skladby Romance pro šestiruční hru na klavír (Sergej Rachmaninov) a Grand Galop Chromatique (Franz Liszt), která byla zaranžována pro jeden klavír a šest rukou Wolfem Gunterem Leidelem. Během večera proběhl také křest dvou nových CD zmíněných umělců a raut zajištěný společností PROFI EVENTS s.r.o. Celé akce se zúčastnilo přes 300 pozvaných hostů.

Nové společenské centrum se otevřelo na začátku listopadu v ulici Na Brně, v těsné blízkosti OC Futurum. Oficiální zahájení s programem pro děti i dospělé, včetně prohlídky nových prostor, se bude konat 1. 12. 2017. Projekt se skládá ze tří hlavních částí, které jsou vhodné k pronájmu pro veřejné i soukromé akce.

Součástí budovy je jeden z největších a nejmodernějších pianosalonů ve střední Evropě s širokou nabídkou klavírů a pianin. Pro veřejnost je v provozu také hudební kavárna až pro 60 hostů, které mimo jiné baví i klavír vybavený unikátním samohrajícím systémem. Třetí částí je prostorná, víceúčelová hala s kapacitou 500 osob. Vzhledem k prvotřídnímu řešení akustiky je vhodná především pro koncerty, konference, firemní večírky a mnoho dalšího. V celé budově je k dispozici špičková audio-video technika.

„Po celém světě se snažíme reprezentovat Českou republiku, jak nejlépe umíme. Kromě kvalitních hudebních nástrojů „vyvážíme“ i českou kulturu prostřednictvím koncertů, na kterých hrají čeští pianisté díla našich slavných skladatelů. Jsem nesmírně ráda, že otevřením PETROF Gallery můžeme přispět ke kulturnímu rozvoji královéhradeckého regionu – vždyť je pro naši rodinu domovem už od první poloviny devatenáctého století.“, uvedla prezidentka a jednatelka společnosti Zuzana Ceralová Petrofová.

Pro více informací navštivte www.petrofgallery.cz